Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Numer konta Rady Rodziców

sz1     sz2

sz3     sz4

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Wąsewie przystąpią niebawem do programu Przeszkolaki na Mazowszu grają w szachy.

Przedszkolaki grając w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się pionkami udoskonalają swoje umysły.

Trzeba wiedzieć, że nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, przestrzegania określonych reguł. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu dziecka, zwiększa aktywność umysłową i rozbudza twórcze zdolności.

Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odpowiedzialności za własne decyzje. Uczestnik „Królewskiej gry” staje się bardziej cierpliwy i wytrwały. Uczy się szacunku do przeciwnika i do samego siebie, potrafi stosować zasadę „fair play” w życiu, nie tylko przy szachownicy. Efekty widać już we wczesnej edukacji dziecka.

Już od dawna uczniowie Zespółu Placówek Oświatowych w Wąsewie grają w szachy. Widzimy więc, że szachy to nie tylko rozrywka intelektualna ale także inwestycja w umysł naszych dzieci.