Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Numer konta Rady Rodziców

amelka1     amelka2

amelka3     amelka41

18 maja 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie odbyło się rozstrzygnięcie II etapu Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego pt. ,,Jan Paweł II zawsze obecny w moim życiu”, organizowanego w ramach odchodów 101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Patronat nad konkursem objęli m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty, Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie oraz Ksiądz Biskup Diecezji Płockiej.

Główne cele konkursu to: rozwijanie postaw patriotycznych, religijnych, społecznych, kulturowych młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy o jednym z największych Polaków w naszej historii - Papieżu Janie Pawle II; autorefleksja nad wartościami,
które są w naszym życiu najważniejsze; poznawanie życia, nauk oraz interpretacji nauczania Jana Pawła II.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszym zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej. Spośród 26 zgłoszonych prac komisja wyłoniła 5 najlepszych, które zakwalifikowały się do II etapu. Następnie- z uwagi na obostrzenia obowiązujące w placówkach oświatowych - finaliści byli zobligowani do nagrania i przesłania filmu, podczas którego zaprezentowali przygotowaną przez siebie prezentację.

Miło nam poinformować, iż laureatką I i II etapu konkursu, a zarazem zdobywcą głównej nagrody została Amelia Wojciechowicz. Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy VIIa oraz opiekunowi pani Agnieszce Godlewskiej. Dzięki ich zaangażowaniu, pomysłowości i kreatywności możliwe było przygotowanie wysoko ocenionej prezentacji i filmu oraz odniesienie tak znaczącego sukcesu.