foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

newimage

djo1     djo2

aparat

Źle mówić i pisać, znaczy krzywdzić swoją mową tych, 

którzy ją budowali.

                                        Janusz Korczak

 

21 lutego 2024r. uczniowie uroczyście obchodzili Dzień Języka Ojczystego. Na korytarzach szkoły wywiesili plakaty promujące dbałość o poprawną pisownię. Wykonali gazetkę ścienną informującą o święcie, a na lekcjach przygotowali zakładki z zasadami ortograficznymi i tworzyli rymowanki językowe. 

Młodzież z kl. VIII przedstawiła prezentację multimedialną pt. „ Piękno polskiego języka” i zachęcała kolegów i koleżanki do  zabawy w „łamańce językowe”. Osoba, która poprawnie wypowiedziała zdanie z trudnością językową, otrzymała w nagrodę zakładkę do książki.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Potyczki językowo - ortograficzne”, w którym wykazali się wiedzą z zakresu gramatyki języka polskiego, pisowni wyrazów z „ó, u, h, ch, ż, rz” i znajomości frazeologizmów.  Celem konkursu było zachęcanie młodych ludzi do dbałości o kulturę słowa i posługiwania się poprawną polszczyzną nie tylko od święta.

Laureaci konkursu w kategorii kl. IV – VI:

I miejsce – Jakub Skrzecz – kl. VI

II miejsce – Alicja Szczechura – kl. V

III miejsce – Antoni Skowroński – kl. IV

Wyróżnienia:

Magdalena Jasińska – kl. VI

Kacper Wysocki – kl. VI

Antoni Budzyniak – kl. V

Gabriela Gajewska – kl. IV

Laureaci konkursu w kategorii kl. VII – VIII:

I miejsce – Mikołaj Fercho – kl. VIII

II miejsce – Przemysław Sobotka – kl. VII

III miejsce – Radosław Sobotka – kl. VII

Wyróżnienie:

Szymon Gajewski – kl. VII

                       

Pan dyrektor, pani wicedyrektor i nauczycielka języka polskiego wręczyli laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe. Podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i życzyli dalszych sukcesów. 

                                                                                              Anna Brzostek

ts1     ts2

aparat

16 lutego 2024r.  odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym.

W rywalizacji udział wzięli uczniowie klas IV – VI oraz VII – VIII.

Wyniki:

Kategoria dziewcząt klas IV – VI

I miejsce – Kilanowska Wiktoria,

II – Jasińska Magdalena,

III – Szydlik Wiktoria.

Kategoria chłopców klas IV – VII

I miejsce –  Kowalak Marcel,

II – Godlewski Wiktor,

III – Kaczmarczyk Dawid.

Kategoria dziewcząt klas VII – VIII

I miejsce – Kilanowska Maja,

II – Szydlik Julia,

III – Krupińska Magdalena.

Kategoria chłopców klas VII – VIII

I miejsce – Sobotka Przemysław,

II - Fercho Jakub,

III – Gajewski Szymon.

GRATULUJEMY!

rekrutacja predszkole

rod1     rod2

 
„Rodzina jest jak drzewa.
Wszyscy rośniemy w innych kierunkach,
lecz zawsze łączą nas korzenie.”
 
17 lutego 2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu „Moc więzi rodzinnych – opowiedz o swoich rodzicach”, które miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąsewie.
Cel konkursu to propagowanie wartości rodziny i więzi międzypokoleniowych. Zadaniem uczestników było opisanie relacji z rodzicami, wspomnień z dzieciństwa i wartości, które zostały im przekazane przez najbliższych.
Prace uczniów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Marta Wójcik – Przewodnicząca, Ewelina Zięba - Sekretarz, Członkowie: Bogumiła Olbryś, Marta Borowa, Bogusława Łoniewska, Adam Borowy.
 
Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
- Jakub Skrzecz – kl. VI
- Julia Szydlik – kl. VIII
- Zuzanna Rupińska – kl. VIII
 
Uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Brzostek.
Wręczenia dyplomów i nagród dokonali Wójt Gminy Wąsewo, Rafał Kowalczyk, Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Trynosy ”Słoneczna Wioska”, Pan Adam Borowy, Przewodnicząca KGW w Trynosach, Pani Bogumiła Łoniewska oraz Sołtys Trynos, Pani Bogumiła Olbryś. Gratulacje wyróżnionym złożył Pan Dyrektor szkoły, Dariusz Morawski.
Dziękuję Rodzicom za przybycie na uroczystość. Wszystkim nagrodzonym gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
 
Anna Brzostek

kr1     kr2

kr3     kr4

Dnia 16 lutego 2024r.  uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Bardzo Młody Rolnik” Bezpieczeństwo Pracy w Rolnictwie w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie, konkurs wiedzy pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Szczepanik, Bartosz Grądzki oraz Błażej Poliński.

Celami konkursu było promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów oraz motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w tym zakresie, pobudzanie twórczego myślenia oraz wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w rolnictwie, wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia, promowanie pracy szkół i nauczycieli.

II miejsce w konkursie zajął Bartosz Grądzki z klasy VII.

Nagrody dla zwycięzców były ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali także nagrody sponsorowane przez Wójta Gminy Czerwin Pana Grzegorza Długokęckiego oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej oddział w Czerwinie.

Uczniów do konkursu przygotowała Pani Martyna Rólka.

Gratulujemy!

walenty1     walenty2

aparat

Walentynki to możliwość pozdrowienia osób, które są dla nas ważne, wypełniają nasze życie w sposób pozytywny i dają poczucie sensu. Dla uczniów naszej szkoły był to dzień, w którym mogliśmy w szczególny sposób okazywać sobie sympatię, przyjaźń i darzyć się uśmiechem. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Otrzymane liściki, karteczki, lizaczki i inne upominki przyniosły wszystkim dużo radości i sprawiły, że te chwile były wyjątkowe. Mamy nadzieję, że wspaniały walentynkowy nastrój będzie nam towarzyszył w kolejnych dniach nauki.

pas1     pas2

aparat

9 lutego w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy 3-latków. W uroczystości  uczestniczyli Pan Dyrektor Dariusz Morawski, Pani Dyrektor Agnieszka Godlewska oraz zaproszeni rodzice. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Następnie złożyły ślubowanie a Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Grupie została nadana nazwa "Sloneczka" i od tej pory dzieci zostały pełnoprawnymi przedszkolakami Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Grupa Słoneczka w nagrodę otrzymała od Dyrekcji nowe zabawki do swojej sali. Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom

2024 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved