foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

pinokio

aparat

13 stycznia 2022r. wybraliśmy się na spektakl teatralny do OCK w Ostrołęce, wystawiany przez Teatr Artenes z Wrocławia. Przedszkolaki z Wąsewa obejrzały adaptację książki C. Collodi „Pinokio”. Opowieść o lekkomyślnym pajacyku, wystruganym z drewna, który po przeżyciu wielu niezwykłych, często dramatycznych przygód zamienia się w mądrego i gotowego do poświęceń chłopca bardzo spodobała się młodym widzom. Baśniowa opowieść została przepełniona muzyką, piosenkami, humorem i dowcipem. Przedszkolaki zaprzyjaźnili się z drewnianym pajacem, który jak nikt dotąd poddał próbie swoją lojalność i uczciwość w walce o to, by stać się prawdziwym chłopcem. Przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.

                                                                                              Jolanta Włodarczyk

zbn

mikolajki1     mikolajki2

aparat

Mikołajki to jeden z najsympatyczniejszych dni w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie pociechy. I choć nie wszyscy już wierzą w Mikołaja, to niezwykłość tego dnia udziela się zarówno małym, jak i dużym. Od samego rana w naszym przedszkolu panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Żeby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki. 

Zaraz po śniadaniu do drzwi każdej z grupy zapukał długo wyczekiwany gość wraz z pomocnikiem, którym jak się okazało był nasz Pan Dyrektor. Wszystkie dzieci swoją radość pokazały poprzez zaśpiewanie piosenek oraz wyrecytowaniu wierszyków. Okazało się, że do naszego przedszkola przychodzą same grzeczne pociechy i wszyscy dostali prezenty. Na zakończenie każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. 

Mamy nadzieje, że za rok również nas odwiedzi i wprowadzi wszystkich w ten przedświąteczny klimat.

Daria Orłowska

andrzejki1     andrzejki2

aparat

Andrzejki to jeden z najbardziej magicznych wieczorów w roku. Obchodzone w wigilię świętego Andrzeja są pozostałością po traktowanych kiedyś bardzo poważnie wróżbach matrymonialnych. Dziś przepowiednie i zabawy mają jedynie charakter rozrywkowy, ciesząc zarówno dzieci, jak i dorosłych. 30 listopada w naszym przedszkolu również nie brakowało atmosfery wróżb i magii. Ze względu na przestrzeganie procedur pandemii, zabawy andrzejkowe odbywały się oddzielnie w każdej grupie. Po wyjaśnieniu dzieciom, że wróżby służą wyłącznie rozrywce rozpoczęła się fantastyczna zabawa dla wszystkich.Dzieci i ich wychowawczynie mogły wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Zapoznały się z tradycją andrzejkowych wróżb oraz z zaklęciem, które wypowiadały przed każdą wróżbą. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

mk1     mk4

mk2     mk3

„Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens, ma sens… ma sens… ma sens!”

                                                                                                                            Jan Paweł II

Ten sens najdobitniej ukazuje śmierć kogoś bliskiego i znajomego. Bóg nie po to przecież stworzył człowieka, by zabrać mu życie, ale po to, by mu je dać. Jak największy prezent. Na zawsze.

Z powodu śmierci śp. Mariana Krupińskiego społeczność Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie składa rodzinie wyrazy głębokiego współczucia.

Śp. Marian Krupiński ostatni raz gościł w murach naszej placówki podczas uroczystości jubileuszu 200-lecia i wydania monografii szkoły podstawowej. Wówczas został uhonorowany okolicznościowym medalem za wspieranie działań szkoły w stwarzanie coraz lepszych warunków edukacyjnych. 

pasowanie1     pasowanie2

aparat

„Wszystko zaczyna się w Przedszkolu”.
 
Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Gminnym Przedszkolu odbyła się 25 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a dzieci nie mogły doczekać się jej rozpoczęcia. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy 3 latków „Stokrotki” a następnie z grupy 4 latków „Biedronki”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wiersze. Dla większości był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania przedszkolaka dużą kredką przez panią wicedyrektor Agnieszkę Godlewską. Każdy przedszkolak otrzymał medal zakupiony przez rodziców oraz dyplom ufundowany przez szkołę. Dla przedszkolaka było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Po uroczystości w sali czekały na dzieci niespodzianki przygotowane przez rodziców.
Serdeczne podziękowania składam Panu dyrektorowi i pani wicedyrektor oraz rodzicom za nagrody i poczęstunek dla dzieci, koleżankom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Wszystko to uczyniło ten dzień radosnym i wyjątkowym.
 
Bożena Podrażka

d.zyczliwosci1     d.zyczliwosci2

„Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje,
gdy mu ktoś na co dzień uśmiech ofiaruje”.

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech jest na wagę złota. Wiemy o tym nie tylko od święta, że istnieje dzień, kiedy szczególnie się o nim pamięta. W naszym przedszkolu dzieci o „Dniu Życzliwości” pamiętały, magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały. Wszystkie dzieci we wspólnej zabawie udział brały, a na znak życzliwości serce dla kolegi, koleżanki wykonały.  W tym dniu obejrzały wspólnie prezentację  multimedialną na temat mało rozpowszechnionego w Polsce „Dnia Życzliwości i Pozdrowień”. Szukały skojarzeń do pojęcia „życzliwość”, które zapisywane były na wielkim sercu, bo przecież tam mieszka życzliwość. Śpiewały piosenkę „Grzeczne słówka,” wysłuchały opowiadania czytanego przez zaproszoną Sekretarz  Gminy Wąsewo, panią Annę Budniak  zatytułowanego „Kraina Życzliwości”. Wszystkie dzieci ubrane były na kolor żółty, który jest związany ze słońcem i kojarzy się przede wszystkim z radością, optymizmem, szczęściem, dobrym humorem i jest uważany za kolor energetyzujący. Przypięte miały również żółte kotyliony symbolizujące radość. Na zakończenie spotkania  dzieci utworzyły łańcuch przyjaźni i przekazywały z rąk do rąk pluszowe serduszka – symbole przyjaźni, miłości i dobroci.

 fpm1     fpm2

aparat

20.11.2021 roku w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się XIII Festiwal Pieśni Maryjnej, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska, Urząd Gminy Wąsewo oraz Parafia p.w. Narodzenia NMP w Wąsewie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli instytucji wojewódzkich, powiatowych i gminnych. 
Celem festiwalu było spotkanie osób wykonujących utwory o tematyce Maryjnej, aby wspólnie poprzez wielki dar śpiewu i muzyki wychwalać Boga i Maryję. Gwiazdą Festiwalu była p. Katarzyna Kowalczyk z Zespołem MusicArt, która uświetniła całą uroczystość pięknym śpiewem. 

Naszą szkolę w kategorii Soliści (w wieku 12-15 lat) reprezentował Błażej Kowalak, uczeń klasy VI, który zaśpiewał pieśń pt. „Cała piękna jesteś Maryjo” i zajął II, zaszczytne miejsce. 
W kategorii- Zespoły wokalne (do lat 15), naszą szkołę reprezentował w nowym składzie  zespół „Stokrotki”, który zajął II miejsce, wykonując pieśń pt. „Matko o wielu twarzach”. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniów do festiwalu przygotowały panie: Agnieszka Godlewska i Iwona Chełmicka. 

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie wspaniałej i podziwianej przez wszystkich dekoracji. Są to: panie: Lidia Pazik, Barbara Wojciechowicz, Karolina Lesińska, Daria Orłowska, Adrianna Kowalewska, Karolina Sójka i Iwona Kowalczyk oraz panowie: Sławomir Zyra, Przemysław Gozdowski i Sylwester Wielczyk. Nad całością prac czuwała wicedyrektor szkoły p. Agnieszka Godlewska.  

Gratulujemy uczniom i nauczycielom 
i życzymy dalszych sukcesów w konkursach muzycznych.

2022 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved