jas1     jas2

8 stycznia 2023 roku uczniowie kl. IV - VIII pod kierunkiem pani Anny Brzostek i pani Iwony Chełmickiej w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wąsewie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Maleńka Miłość zbawi świat…”

Młodzi aktorzy po raz drugi wystawili jasełka, tym razem dla społeczności lokalnej, która uczestniczyła w niedzielnej Mszy świętej. Przypomnieli zebranym historię narodzenia Jezusa Chrystusa, przybycie do Dzieciątka pasterzy, trzech królów i dzieci o czystych sercach, oraz ucieczkę świętej Rodziny do Egiptu. Szkolny chór przepięknie zaśpiewał nastrojowe kolędy i pastorałki, które przepełniły wszystkich radością i wprowadziływ dobry nastrój. Po występie uczniowie otrzymali gromkie brawa. Serdeczne podziękowania za trud włożony w przygotowanie montażu złożył proboszcz parafii, ks. Leszek Rukat.

Anna Brzostek