lomza1     lomza2

17 stycznia 2023 r. uczniowie klasy I i III uczestniczyli w wycieczce do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Dzieci zwiedziły teatr oraz obejrzały spektakl pt. ”Czerwony Kapturek”. Nowatorska reżyseria i ciekawa adaptacja bajki wywarła duże wrażenie na młodych widzach. Po spektaklu wszyscy aktywnie uczestniczyli w lekcji teatralnej. Aktor prowadzący spotkanie zaprezentował różne techniki warsztatowe teatru. Zajęcia uczyły słuchania ze zrozumieniem, swobodnego wypowiadania się, prawidłowej wymowy oraz wyrażania uczuć i nastrojów. Następnie wszyscy mogli wejść na wieżę widokową i zobaczyć panoramę Łomży, a także przyjrzeć się z bliska lalkom, które powstały na potrzeby wystawianych w teatrze spektakli. Kolejnym punktem wycieczki było podziwianie ruchomej szopki bożonarodzeniowej w Kościele Ojców Kapucynów. Jest to największa tego rodzaju szopka w północno-wschodniej Polsce i jedna z najładniejszych w kraju. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w restauracji McDonald’s.

Opiekę podczas wycieczki sprawowały:

p. Lidia Pazik

p. Agnieszka Godlewska