wyn2     wyn1

Uczniowie kl. VI zainspirowani lekturą „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” wzięli udział w projekcie pt. „Jestem wynalazcą”.

Etapy pracy:

1. Przeczytanie książki Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.

2. Interpretacja utworu.

3. Opisy wynalazków stworzonych przez bohaterów.

4. Własne projekty szkolnych innowacji.

Uczniowie stworzyli osiem projektów:

1. Czytelnik /555 – robot, który streszcza książki (lektury szkolne) autorstwa Przemysława Sobotki i Radosława Sobotki.
  2. Tempodajnik NR 6,59 – półka, która podaje długopisy i temperuje ołówki – autorki wynalazku - Magdalena Krupińska i Emilia Groszyk.
  3. Kapsuła podająca karteczki – projektantki – Lena Włodarczyk i Julia Kowalewska.
  4. Autospinacz – automat podający spinacze biurowe – autorka – Natalia Sobotka.
  5. Samojezdny długopis – maszyna, która sama rysuje – wynalazcy – Piotr Huk i Damian Prusik.
  6. Kapsuła czasu – urządzenie, które przenosi w czasie – projektanci Fabian Harbaczonek i Karol Sienicki.
  7. Trzymacz 3000 – podstawka na długopisy, ołówki i książki – wynalazcy – Szymon Gajewsjki i Bartosz Grądzki.
  8. Mieszacz – urządzenie do mieszania soku lub herbaty – wynalazcy – Karol Cichowski i Jakub Gajewski.

Projekty zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie kl. VI poczuli się jak prawdziwi wynalazcy.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i ciężką pracę. Zachęcam do udziału w kolejnych projektach.

Anna Brzostek