ssw1     ssw2

Jest rok 2023... a w Polsce po raz 30. łączą się pełne energii i gotowe do działania zielone serca Wolontariuszy Akcji Sprzątanie Świata.

Z raportów wynika, że od początku w Akcji wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To, oraz fakt, że odbywa się nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę akcję tak wyjątkową w skali świata.

Jak co roku aktywnie włączamy się w tę ogólnopolską akcję ekologiczną. Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali rękawice i worki na śmieci a następnie wyruszyli aby sprzątać najbliższą okolice. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

W roku jubileuszowym zapraszamy każdego do poznania tej wyjątkowej mocy Akcji Sprzątanie świata. Mocy, która łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. Niech nasze tegoroczne sprzątanie będzie tego odzwierciedleniem.

Składamy serdeczne podziękowania Społeczności Szkolnej za udział i zaangażowanie w tym ważnym wydarzeniu.

Martyna Rólka