lek1     lek2

lek3     lek4

W listopadzie na języku polskim w kl. 8 uczniowie pod kierunkiem pani Anny Brzostek zrealizowali projekt edukacyjny pt. „Z wizytą w Soplicowie” – warto kultywować polskie tradycje”.

Cele projektu: popularyzacja wiedzy dotyczącej życia w XIX - wiecznej Polsce,  poszukiwanie elementów biografii Adama Mickiewicza w różnych źródłach informacji, wzbogacanie wiedzy dotyczącej genezy powstania „Pana Tadeusza”, doskonalenie umiejętności wskazywania tradycji i obyczajów panujących w Soplicowie, kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów w twórczy sposób, rozwijanie umiejętności interpretacji utworu literackiego oraz prezentacji postaci literackich przed publicznością, doskonalenie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej.

Uczniowie, realizując projekt, obejrzeli film „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, zapoznali się z biografią Adama Mickiewicza, redagowali charakterystyki postaci, wcielali się w bohaterów dzieła Adama Mickiewicza,  przygotowywali stroje, zbierali informacje dotyczące tradycji i obyczajów kultywowanych przez szlachtę polską.

Młodzież zaprezentowała swoje zdolności aktorskie, organizacyjne i w sposób kreatywny zapoznała się z treścią lektury obowiązkowej.

Opiekun projektu – pani Anna Brzostek