aut1     aut2

5 marca 2024 naszą bibliotekę odwiedził autor Marcin Kozioł, który napisał wiele książek dla dzieci i młodzieży. Od wielu lat jest zapalonym podróżnikiem. Z aparatem w ręku zwiedził 60 krajów, co przełożyło się również na jego twórczość. W spotkaniu uczestniczyła grupa „0” oraz klasy I - VIII. Autor podzielił uczestników na dwie części. W pierwszej części brały udział dzieci z klas „0”- III. Pan Marcin wzbudził zainteresowanie młodych czytelników lubiących zwierzęta, odkrywanie świata i zabawne przygody prezentując serię książek o „ Malince Wombat ”. W drugiej części brali udział uczniowie z klas IV- VIII, których autor zapoznał z książką „ Skrzynia władcy piorunów”. Jest to kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy Nikoli Tesli. Jest lekturą uzupełniającą dla klas IV-VI. W naszej bibliotece jest wiele pozycji pana Marcina Kozioła.

Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania. Rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali. Spotkania autorskie w naszej szkole stały się już tradycją. Uczestnicy mogli również zakupić interesujące pozycje książkowe oraz otrzymać autograf od naszego gościa.