pasowanie1     pasowanie2

25 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować oraz tańczyć. Ważnym i wzruszającym momentem było nałożenie przez rodziców biretu swojemu dziecku. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, szanować swoich nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Dariusz Morawski. Następnie razem z panią wicedyrektor Agnieszką Godlewską wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy i książeczki. Tego dnia pierwszoklasiści stali się również członkami Szkolnej Kasy Oszczędności. Z rąk Prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie - pani Urszuli Zalewskiej otrzymali książeczki SKO z symboliczną wpłatą 20 zł. Dzieci otrzymały także upominki ufundowane przez rodziców. Dziękujemy uczniom klasy II, którzy z wychowawcą panią Małgorzatą Malicką obdarowali swoich młodszych kolegów własnoręcznie wykonanymi zakładkami. Podziękowania przekazujemy wychowawcy pani Lidii Pazik i uczniom klasy III za miłe i cieple słowa skierowane do pierwszoklasistów. Szczególne i serdeczne wyrazy wdzięczności pragniemy skierować do rodziców uczniów klasy I za zaangażowanie, wparcie i nieocenioną pomoc. Pragniemy życzyć Państwu dalszej wytrwałości i kolejnych sukcesów w Waszych rodzicielskich obowiązkach i tych, które podejmiecie z własnej woli, tylko po to, by wspierać społeczność szkolną. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Uroczystość przygotowały panie: Agnieszka Godlewska oraz Monika Modzelewska. Za pomoc w wykonaniu dekoracji i wystroju sali dziękujemy pani Lidii Pazik, pani Adriannie Kowalewskiej oraz panu Sylwestrowi Wielczykowi.