chleb1     chleb2

Chleb pracą nabyty, bywa smaczny i syty.

Przy wspaniałym zapachu świeżo upieczonego pieczywa w dniu 25 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie im. Papieża Jana Pawła II  odbyła się uroczystość z okazji "Święta Chleba". To wspaniałe przedsięwzięcie  w ramach działań szkoły promującej zdrowie zostało poprzedzone wieloma działaniami inspirowanymi przez panią Małgorzatę Wójcicką i panią Małgorzatę Malicką.  Na uroczystości przybliżone  zostały  wartości odżywcze pieczywa pszennego, razowego oraz mieszanego wraz  z różnymi ziarnami zbóż. Nie zabrało krótkiej historii o pieczeniu chleba dawniej, jak i współcześnie. Prezentacje multimedialne zostały wzbogacone zdjęciami z działań, które odbywały się z ogromnym zaangażowaniem uczniów, rodziców i wychowawców. Uczniowie klasy III pięknie  wyrecytowali wiersze o chlebie, a uczennice klasy IVa swoim śpiewem przy delikatnym akompaniamencie wprowadziły uczestników w miły nastrój.  Z wielką radością i przyjemnością Jury  w składzie: pan dyrektor Dariusz Morawski, pani wicedyrektor Agnieszka Godlewska, pani Anna Traczyk i pani Anna Brzostek  przyznali  tylko I i II miejsca za konkurs na najsmaczniejszy wypiek domowego chleba. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu nawiązał do poszanowania nawet okruszyny chleba. Podkreślił słowa,  by nigdy  nie zabrakło chleba na naszym stole. Dopełnieniem uroczystości była degustacja różnorodnego i o wielu walorach smakowych pysznego,  chrupiącego chleba.

Serdecznie dziękujemy  rodzicom i  wszystkim osobom zaangażowanym.

Małgorzata Malicka

Małgorzata Wójcicka