

18 czerwca 2026 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się podsumowanie Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Powiecie Ostrowskim za rok szkolny 2025/26.
Ogromny sukces naszej szkoły w Powiatowych Igrzyskach Sportowych.
W ciągu całego roku uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych zawodach sportowych zdobywając medale, puchary oraz ustanawiając rekordy sportowe szkoły. Reprezentanci szkoły rywalizowali z najlepszymi zawodnikami z całego powiatu ostrowskiego, prezentując wysoki poziom sportowy oraz ogromne zaangażowanie.
KLASYFIKACJ SPORTOWA SZKÓŁ ZA ROK SZKOLNY 2025/26
Klasyfikacja generalna
I miejsce – PSP Wąsewo – 495 pkt.
II miejsce – SP Nr 2 Ostrów Maz. – 447,5 pkt
III miejsce – SP Nr 1 Ostrów Maz. – 395 pkt.
Klasyfikacja szkół do 200 uczniów „DZIECI”
I miejsce – PSP Wąsewo – 495 pkt.
II miejsce – SP Prostyń – 409 pkt.
III miejsce – SP Brok – 297 pkt.
Klasyfikacja szkół do 200 uczniów „MŁODZIEŻ”
I miejsce – SP Brok– 490 pkt.
II miejsce – PSP Wąsewo – 199 pkt.
III miejsce – PS Prostyń – 189 pkt.
Najlepszą zawodniczką szkoły została Gabriela Gajewska, a najlepszym zawodnikiem – Piotr Michalski.
Sukcesy są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i potwierdzają, że sport odgrywa ważną rolę w życiu naszej szkoły.
Nauczyciele wychowania fizycznego




Warszawa przywitała naszych najmłodszych uczniów z otwartymi ramionami!
Dnia 19 czerwca 2026 roku uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wąsewie wyruszyli na pełną wrażeń wycieczkę do stolicy. Pani Wicedyrektor Agnieszka Godlewska osobiście pożegnała grupę i życzyła niezapomnianych wrażeń oraz bezpiecznej podróży.
Zwierzęta z całego świata w warszawskim ZOO
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego. Dzieci z zachwytem obserwowały egzotyczne zwierzęta – od majestatycznych lwów i żyraf, przez figlarne małpki, aż po kolorowe papugi. To była świetna lekcja przyrody w terenie. Wiele emocji wzbudziła wizyta w słynnej „Małpiarni” i „Akwarium”.
Nauka przez zabawę w Smart Kids Planet
Kolejnym przystankiem było nowoczesne centrum edukacji i zabawy Smart Kids Planet. Tu nauka zmieniła się w przygodę a świat doświadczany był wszystkimi zmysłami, fantazja nie miała granic, a nauka była czystą przyjemnością. Wszystko po to, by rozwijać u najmłodszych kompetencje przyszłości, uczyć współpracy, zapoznawać z najnowszymi technologiami i kształtować dobre ekologiczne nawyki. Uczniowie eksperymentowali w strefie naukowej, budowali konstrukcje, programowali roboty i sprawdzali jak działa ich własny organizm w strefie „Zdrowia”. To miejsce, gdzie „nie wolno się nudzić’, a każdy mógł się poczuć, jak mały odkrywca. Dzieci uczestniczyły w warsztatach - Cyjanotypia malowanie światłem – malowanie obrazów za pomocą światła. Wykorzystali do tego papier światłoczuły oraz farby fluorescencyjne. Obrazy te dzieci zabrały ze sobą do domu.
Program wycieczki okazał się bardzo ciekawy i atrakcyjny dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli we wszystkich zaplanowanych zajęciach. Pozostanie ona na długo w ich pamięci.
Serdecznie dziękuję rodzicom za zaufanie oraz wychowawcom i opiekunom za wzorową organizację i opiekę nad dziećmi.
Organizator wycieczki

Pierwsze sukcesy uczniów klas 1–4 w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Fenek”
W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Fenek, który sprawdza umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość oraz matematyczną kreatywność najmłodszych uczniów. Debiut okazał się wyjątkowo udany — nasi reprezentanci z klas 1–4 osiągnęli świetne wyniki.
Z dumą przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji:
Klasa 1:
Tymoteusz Trojanowski - laureat (4 miejsce)
Zofia Szuba - laureat (9 miejsce)
Wiktor Fercho - laureat (9 miejsce)
Zofia Dzierżanowska - udział (12 miejsce)
Klasa 2:
Maciej Gajewski - laureat (5 miejsce)
Tymon Kowalczyk- udział (12 miejsce)
Klasa 3:
Szymon Rzepiński - laureat (5 miejsce)
Mikołaj Radecki - udział (11 miejsce)
Paweł Truszkowski - udział (14 miejsce)
Klasa 4:
Adam Gocłowski - laureat (8 miejsce)
Anna Orłowska - udział (14 miejsce)
Szymon Mieczkowski - udział (20 miejsce)
Amelia Rupińska - udział (21 miejsce)
Wioletta Pazik - udział (22 miejsce)
Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i odwagą w mierzeniu się z zadaniami wymagającymi nieszablonowego myślenia. Ich sukcesy są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej, zwłaszcza że był to nasz pierwszy start w tym konkursie.
Serdeczne gratulacje kierujemy do wszystkich uczestników i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy wspierali młodych matematyków w przygotowaniach.
Anna Skalik

12 czerwca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Wąsewo w Szachach o puchar Wójta Gminy Wąsewo.
Poniżej prezentujemy wyniki:
Klasy I – III
Dziewczęta
Skowrońska Rozalia Wąsewo
Todzia Edyta Wąsewo
Budniak Zuzanna Wąsewo
Chłopcy
Rzepiński Szymon Wąsewo
Gocłowski Miłosz Wąsewo
Olszewski Mikołaj NSP Stowarzyszenia Przyszłość Trynosy
Klasy IV – VI
Dziewczęta
Gocłowska Oliwia Wąsewo
Todzia Zuzanna Wąsewo
Orłowska Anna Wąsewo
Chłopcy
Gocłowski Adam Wąsewo
Skowroński Antoni Wąsewo
Fercho Jakub Wąsewo
Klasy VII – VIII
Dziewczęta
Wielgus Karolina NSP Stowarzyszenia Przyszłość Trynosy
Gałązka Amelia Brudki Stare
Kropiwnicka Hanna Brudki Stare
Chłopcy
Kania Kacper Brudki Stare
Michalski Szymon Wąsewo
Kaczmarczyk Dawid Wąsewo


Na kolejnym etapie rywalizacji sportowej nasze dziewczęta w składzie: Gabriela Gajewska, Amelia Rupińska, Lilia Dzierżanowska, Gabriela Pazuła, Paulina Kuklińska oraz Marianna Radecka po raz kolejny pokazały ducha walki i sportową determinację, zajmując miejsce na podium. Zdobycie III miejsca jest dowodem ich zaangażowania, wytrwałości oraz doskonałej współpracy zespołowej.
W kategorii lekkoatletów indywidualnych Patrycja Budna również odniosła sukces, zdobywając III miejsce oraz brązowy medal. Osiągnięty wynik zapewnił jej awans do dalszego etapu rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, gdzie będzie reprezentować naszą szkołę, gminę oraz powiat ostrowski.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
Nauczyciele wychowania fizycznego

Uczniowie naszej szkoły z dumą uczestniczyli w X Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wąsewo. Tegoroczna edycja miała szczególny charakter, ponieważ był to 10. jubileuszowy konkurs, stanowiący piękne podsumowanie dekady promowania talentów matematycznych wśród młodzieży.
Uroczystość miała wyjątkowo odświętną oprawę. Z okazji jubileuszu przygotowano okolicznościowy tort, który stał się miłym akcentem wspólnego świętowania.
Nasi reprezentanci zaprezentowali wysoki poziom umiejętności matematycznych. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali puchary i nagrody, a każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek.
Wydarzenie przebiegło w atmosferze radości, dumy i wzajemnego wsparcia, podkreślając wagę rozwijania talentów oraz budowania tradycji edukacyjnych w naszej gminie.
Tak prezentują się wyniki uczniów naszej szkoły:
W kategorii klas IV:
I miejsce – Zuzanna Kryspin
III miejsce – Adam Gocłowski
W kategorii klas V:
I miejsce – Maria Gwardiak
II miejsce – Maksymilian Wapniewski
W kategorii klas VI:
I miejsce – Cezary Sobotka
II miejsce – Karol Bloch
W kategorii klas VII:
I miejsce – Alan Kowalczyk
II miejsce – Filip Równy
W kategorii klas VIII
I miejsce – Jakub Skrzecz
udział – Szymon Michalski
Gratuluję wspaniałych wyników.
Opiekun - Anna Skalik