Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

teatr1     teatr2

Dnia 13 stycznia uczniowie kl. IV i kl. V uczestniczyli w wycieczce do Ostrołęki. W Centrum Kultury obejrzeli spektakl pt. „Ścieżkami bogów” w wykonaniu aktorów teatru „ARTENES” z Wrocławia. Organizatorką wyjazdu była pani Anna Brzostek, opiekę nad uczniami sprawowali pani Martyna Rólka i pan Przemysław Gozdowski.

Inscenizacja powstała z myślą o przekazaniu młodemu widzowi zarysu wiedzy o bohaterach wybranych mitów greckich: bogach, herosach i ludziach. Sylwetki przedstawionych postaci nakreślone zostały tak, aby zaakcentować również ich boskie atrybuty. Uniwersalizm mitów sprawił, że rozterki Persefony, Syzyfa, Prometeusza, Hermesa, Charona, Dedala czy Narcyza nie są obce również ludziom żyjących w dzisiejszych czasach. Spektakl przybliżył uczniom treść mitów greckich, które występują w kanonie lektur szkolnych.

Anna Brzostek