foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

owoce1     owoce2

aparat

20 października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Wspomniane święto jest doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć o roli warzyw i owoców w naszej diecie. Włączmy je do swojego codziennego menu i świętujmy każdego dnia. Warzywa i owoce powinny być nieodłącznym składnikiem codziennej zbilansowanej diety. Możemy je jeść w wielu formach – na surowo, gotowane, w formie soków, przetworów. Korzyści z ich spożywania są ogromne. Są bogate w wartości odżywcze, to podstawowe źródło witamin i składników mineralnych. Wzmacniają funkcjonowanie organizmu. Mogą pomóc w zapobieganiu wielu chorobom. Codzienne spożywanie kolorowych warzyw i owoców w różnych postaciach zapewnia harmonijny rozwój i funkcjonowanie organizmu dzieci.

Święto obchodzone w naszej szkole było okazją do promocji zdrowych nawyków żywieniowych. Odbyły się pogadanki na temat dobroczynnego wpływu owoców i warzyw na zdrowie człowieka. Dzieci śpiewały piosenki, czytały wiersze, odgadywały zagadki o owocach i warzywach. Z przyniesionych owoców i warzyw pod nadzorem swoich wychowawców uczniowie przygotowali zdrowe, pyszne i kolorowe przekąski, sałatki, szaszłyki, soki owocowe. Nie obyło się również bez degustacji mało znanych owoców.

Dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są bogactwem wielu cennych witamin i mogą być doskonałą alternatywą dla słodyczy.

Był to również czas pracy twórczej. Warzywa i owoce stały się inspiracją do powstania prac plastycznych i literackich.

Wszystkim dziękujemy za udział, mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do wzbogacenia codziennych dań w warzywa i owoce oraz wyeliminuje niezdrowe przekąski.

Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy.

Martyna Rólka

2023 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved