Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

wyc7 1     wyc7 2

23 listopada uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą panią Martyna Rólką oraz panem Hubertem Bobrowskim wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie doświadczyli fascynującej podróży przez świat surrealistycznej sztuki podziwiając wystawę pt. „Ponad światem”, autorstwa pana Adama Burczyca, który swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w pracowni dr Kazimierza Frączki, gdzie pobierał lekcje jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Ukończył Wyższą Szkołę Zawodową z dyplomem pod kierunkiem prof. Aleksandra Ostrowskiego w 2007 roku. Inspiracje czerpie z natury i muzyki, ale często sięga do wyobraźni, co ukazuje w swoich pracach. Maluje techniką olejną od abstrakcji po surrealizm. Artysta jest znany na rynku międzynarodowym, jego obrazy znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Po wystawie oprowadziła nas pani Grażyna Laskowska- kuratorka wystawy, która w sposób interesujący opowiedziała o wystawie, o tym jak interpretować i odczytywać obrazy, ponadto uczniowie dowiedzieli się o technikach malarskich, o symbolice obrazu oraz o emocjach, które obraz wywołuje. Kolejnym puntem wycieczki był udział uczniów w warsztatach pt. „Zimowy ogród w szkle” w Gospodarstwie Ogrodniczym „Pod Lipami”. Uczniowie mogli wykreować swoje śnieżne krainy pełne pięknych roślin i świątecznych dekoracji pod czujnym okiem ekspertki w tej dziedzinie pani Dominiki Potomskiej-Pecury. Po tak intensywnych puntach wycieczki udaliśmy się do kina na film Marvels oraz na pizzę. Celem wycieczki było miłe spędzenie czasu, integracja klasy, a także uwrażliwienie na kulturalne zachowanie się w miejscu publicznym. Wycieczka była bardzo udana i na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.