foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

sprz1     sprz2

aparat

Jest wrzesień 2021 roku, a my po raz kolejny posprzątaliśmy Polskę! W piątek 17 września, niezmiennie, wspólnie cała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie zadbała o nasze najbliższe otoczenie, o miejsca, w których lubimy wypoczywać, rozkoszując się pięknem natury. I tym razem zrobiliśmy to nie tylko po to, by ulżyć środowisku naturalnemu, ale by zachęcić wszystkich do nieśmiecenia w naturze. Nie ulega bowiem wątpliwości, że śmieci porzucone w naturze to nie tylko zagrożenie dla bioróżnorodności, ale i dla naszego zdrowia. 

Hasłem tegorocznego sprzątania jest: „Myślę, więc nie śmiecę!”. Dlaczego taka maksyma? Bo kiedy sprzątamy i widzimy te liczne dzikie wysypiska w lesie, rozrzucone śmieci po weekendzie nad jeziorem czy wyrzucone do przydrożnego rowu buteleczki, narasta w nas złość i frustracja. Przecież chodzi o naturę, o środowisko, w którym żyjemy na co dzień! Nie mamy innej planety, więc sam akt śmiecenia po prostu nie mieści się nam w głowach.

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Martyna Rólka

2021 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved