Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

sprz1     sprz2

Jest wrzesień 2021 roku, a my po raz kolejny posprzątaliśmy Polskę! W piątek 17 września, niezmiennie, wspólnie cała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie zadbała o nasze najbliższe otoczenie, o miejsca, w których lubimy wypoczywać, rozkoszując się pięknem natury. I tym razem zrobiliśmy to nie tylko po to, by ulżyć środowisku naturalnemu, ale by zachęcić wszystkich do nieśmiecenia w naturze. Nie ulega bowiem wątpliwości, że śmieci porzucone w naturze to nie tylko zagrożenie dla bioróżnorodności, ale i dla naszego zdrowia.

Hasłem tegorocznego sprzątania jest: „Myślę, więc nie śmiecę!”. Dlaczego taka maksyma? Bo kiedy sprzątamy i widzimy te liczne dzikie wysypiska w lesie, rozrzucone śmieci po weekendzie nad jeziorem czy wyrzucone do przydrożnego rowu buteleczki, narasta w nas złość i frustracja. Przecież chodzi o naturę, o środowisko, w którym żyjemy na co dzień! Nie mamy innej planety, więc sam akt śmiecenia po prostu nie mieści się nam w głowach.

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Martyna Rólka