foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

w1     w2 

aparat

We wtorek 15 listopada uczniowie kl. II pod opieką Pani Jolanty Włodarczyk wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej z Brudek Starych wybrali się na wycieczkę do Warszawy.  

Najpierw udaliśmy się do „Manufaktury cukierków.” Uczniowie uczestniczyli w pokazie i warsztatach. Bajkowa sceneria, wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły przepyszną atmosferę. Na początku dowiedzieliśmy się z czego wytwarza się słodką masę, jak się ją barwi i przekształca w lizaki. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak powstają ręcznie robione lizaki i cukierki. Nie obyło się bez ich skosztowania. Wszyscy zarówno uczniowie jak i opiekunowie samodzielnie wykonali lizaki pod czujnym okiem specjalistów. 

Następnie odbyliśmy spacer po przepięknej ulicy Nowy Świat. Kolejnym punktem programu było oglądanie filmu pt. "King: Mój przyjaciel lew” w kinie Cinema City.

Przed godz. 15.00 udaliśmy się do upragnionej sali zabaw. Niezwykłą „frajdą” okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach tworząc wspaniałe brokatowe slime.

W drodze powrotnej nie obyło się bez wizyty w Mc Donalds. Dzieci zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte powróciły do stęsknionych za swymi pociechami rodziców i opiekunów. Własnoręcznie wykonane lizaki i slimy przywieźli do domu. Przeżycia związane z wycieczką towarzyszyły uczniom jeszcze następnego dnia.

2023 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved