zakupy1     zakupy2

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016 nasza szkoła w ramach realizacji rządowego programu  „Książki moich marzeń”, którego priorytetem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich zainteresowania czytaniem, pozyskała 139 pozycji książkowych, dzięki którym uczniowie będą mogli doświadczyć przyjemności czytania, odkryć w książkach atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijać zdolności i zainteresowania, a także miło spędzać wolny czas.

W ramach promocji zdrowia dokonano zakupu fontanny wody pitnej. Została ona umieszczona na szkolnym korytarzu i jest dostępna dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

W ramach projektu unijnego „Sukces zaczyna się w przedszkolu” doposażone zostało nasze przedszkole. Kupiono regały, krzesła, tablicę interaktywną, telewizor LG LED, ekran przenośny, odtwarzacz płyt DVD i notebooka z oprogramowaniem. Dzieci otrzymały kuchnię szefa, kącik mechanika, kanion z blatem, kącik opiekunki, tablicę magnetyczną, wieżę liczb, stolik -piaskownicę, zestawy drewnianych klocków, matę podłogową, pufy w kształcie różnych zwierząt, samochody, lalki, trójkołowy wózek dla lalek, wózek gondolę i gry edukacyjne. Wyposażono plac zabaw w huśtawki: dwie na sprężynie, jedną podwójna z metalową belką i jedną wagową, górę wspinaczkową,  wielki dom, karuzelę tarczową z siedziskiem i stolikiem, ściankę wspinaczkową.

W kasach I – II zmieniono wykładziny podłogowe, kupiono również gry edukacyjne.

W ramach nauki o bezpiecznym poruszaniu się po drogach do szkoły zostały zakupione znaki drogowe.

W tym roku w ramach rezerwy subwencji oświatowej:

-  Powstał w szkole gabinet pielęgniarki. W związku z tym zakupiono niezbędne meble m. in. kozetkę – leżankę, szafę medyczną do przechowywania podstawowych materiałów, szafę na karty pacjentów, fotel lekarski i wyposażenie medyczne – dwa rodzaje  tablic okulistycznych (do dali i do bliży), resuscytator, ciśnieniomierz, wagę ze wzrostomierzem.

- Doposażono szkolną stołówkę – zakupiono nowe krzesła, talerze i sztućce, garnki i patelnię.

Nasza szkoła  pozyskała także głośniki multimedialne, w ramach udziału w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Andrzejewie.