zebranie 1 3 1     zebranie 1 3 2

Dnia 25 lutego 2016r. odbyło się spotkanie pana dyrektora i nauczycieli z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola i klas I – III szkoły podstawowej.

Celem zebrania było omówienie kwestii związanych ze zmianami, jakie nastąpiły w organizacji I etapu edukacyjnego.

Zebrani zostali zapoznani z procedurami postępowania administracyjnego w sprawie realizacji obowiązku szkolnego i zasadami kontynuacji przez uczniów nauki w roku szkolnym  2016/2017. Dowiedzieli się o zasadach przyjmowania do szkoły, otrzymali wzory pism potrzebnych w procesie rekrutacji. Pan dyrektor zapoznał zebranych z terminami postępowania rekrutacyjnego i harmonogramem czynności.

Poinformował także rodziców, że w związku z nowelizacją ustawy oświatowej uruchomiono w MEN cztery numery telefonów dla rodziców. Są one dedykowane tym, którzy chcieliby zasięgnąć szczegółowych informacji w zakresie rozpoczęcia edukacji swoich dzieci. Eksperci ministerstwa są do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15–16.15. Numery telefonów to:

• 22 34 74 595 (sześciolatek w szkole)
  • 22 34 74 717 (sześciolatek w przedszkolu)
  • 22 34 74 589 (sześciolatek w przedszkolu, sześciolatek w szkole)
  • 22 34 74 419 (sześciolatek w przedszkolu, sześciolatek w szkole)

Informacje dla rodziców znajdują się również na stronie: www.men.gov.pl

OSTATECZNY TERMIN SKŁADANIA PODAŃ DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

UPŁYWA W DNIU 31 MARCA