pasowanie cz1     pasowanie cz2

W dniu 09 maja 2016 r. biblioteka Szkoły Podstawowej w Wąsewie włączyła uczniów klasy I a i I b w poczet swoich czytelników poprzez ich pasowanie. W uroczystości udział wzięli dyrektor szkoły mgr Roman Malicki, który dokonał uroczystego aktu pasowania uczniów na czytelników naszej biblioteki szkolnej oraz wychowawcy klas edukacji wczesnoszkolnej, ze swoimi wychowankami.

Podczas powitania gości bibliotekarka nadmieniła, że nadszedł czas, aby wszystkie dzieci mogły poznawać świat nie tylko na lekcjach ze swoim  wychowawcą, ale także poprzez samodzielne czytanie książek. Pierwszoklasiści zapoznali się z  inscenizacją pt. „Witamy w bibliotece” w wykonaniu uczniów klasy IIa przygotowanej pod kierunkiem bibliotekarki.

Na pamiątkę tego wydarzenia  uczniowie otrzymali  dyplomy, książeczki, zakładki do książek  oraz plakaty z planem lekcji. Na zakończenie uroczystości pan Dyrektor wypowiedział się na temat roli książki i czytania. Podziękował artystom z klasy II, za uświetnienie uroczystości i złożył nowym czytelnikom życzenia  wspaniałych przygód w świecie książek.