jeden trzy1     jeden trzy2

jeden trzy3     jeden trzy4

W dniu 5 listopada 2015 roku uczniowie klas I-III i dzieci z grupy 5-latków już po raz drugi  w tym roku szkolnym odbyły wycieczkę do Ostrołęki na spektakl teatralny. Tym razem obejrzały pt. „Baśń o Królowej Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku. Królowa śniegu została napisana przez genialnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena (1805 -1875) i niejednokrotnie była wystawiana na deskach teatru.  Fabuła opowieści jest bardzo dobrze wszystkim znana,opowiada o wielkiej przyjaźni i miłości między dziećmi, a także o sile poświęcenia dla kogoś bliskiego. Baśń o Królowej Śniegu jest jedną z piękniejszych baśni Andersena. Dzieci były oczarowane piękną scenografią oraz strojami i rekwizytami, używanymi przez aktorów. Obejrzany spektakl wywarł na małych widzach wielkie wrażenie. Świadczyły o tym rozmowy prowadzone przez dzieci po przedstawieniu w kuluarach teatru, autokarach i klasach.