mikolajek1     mikolajek2

mikolajek3     mikolajek4

W dniu 21grudnia  2015 w bibliotece szkoły podstawowej odbył się turniej konkursowy na wzór „Jeden z dziesięciu” ze znajomości książki Rene Goscinnego i Jeana Jacquesa  Sempe  „Nowe przygody Mikołajka”. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV-VI. Mikołajek to ulubieniec francuskich dzieci. Jego przygody są wesołe i miło się je czyta. Myślę, że warto było przybliżyć jego postać również uczniom w naszej szkole. Celem konkursu była aktywizacja młodzieży, rozwijanie współpracy w grupie, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywaniem faktów oraz motywowanie do zdrowej rywalizacji. Uczniowie walczyli o tytuł „Mikołajkoznawcy Roku 2015. Tytułem tym uhonorowany został Szymon Włodarczyk z klasy VI . Drugie miejsce zajęła Karolina Prusik również z klasy VI. Trzecim znawcą Mikołajka została Marta Czarnecka z klasy V. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom turnieju dziękujemy za współzawodnictwo i super zabawę.