martens1     martens2

Trzeciego października w naszej szkole gościła ekipa programu telewizyjnego „Było, nie minęło – kronika zwiadowców historii”. Redaktor Adam Sikorski wraz ze swoimi współpracownikami zbierał materiały nt. Jana Martensa, który w młodości mieszkał w Wąsewie i brał udział w bitwie o Anglię, latając w 300 Dywizjonie Bombowym. W naszym „Szkolnym muzeum” znajdują się liczne pamiątki pochodzące od Jana Martensa, które ofiarowane były parafii Wąsewo, a także bogata wystawa fotograficzna Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie.  Program będzie wyemitowany 23 listopada.

Warto odwiedzić stronę http://listakrzystka.pl, na której znajdują się spis personelu Polskich Sił Powietrznych. Opracowanie zawiera nazwiska, numery służbowe lotników, daty ich urodzin, ostatnie stopnie wojskowe, przydziały oraz specjalności. W tym także mieszkańców z Gminy Wąsewo.