dbidz1     dbidz2

dbidz3

22 stycznia 2016 roku w Gminnym Przedszkolu w Wąsewie już po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Babci i  Dziadka.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Roman Malicki, serdecznie witając wszystkich zaproszonych gości oraz złożył Babciom i Dziadkom życzenia z okazji ich święta.

Występ poświęcony najukochańszym dziadkom rozpoczęły dzieci z grupy 3-4 latków pod kierunkiem nauczycielek: Karoliny Lesińskiej i Klaudii Pecury. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały wesołe piosenki i tańczyły. Oglądając małych aktorów serca wypełniły się dumą i wzruszeniem.

Dzieci z grupy 5-latków również miło zaskoczyły zebranych gości. Były wspaniałe tańce, które dzieci wykonały z pasją i uśmiechami na twarzach. Wypowiedziane wierszyki wzbudzały wzruszenie i ciepły uśmiech. Dało się odczuć, że włożyły sporo pracy i serca by ten dzień był dla ich dziadków czymś wyjątkowym. Zdecydowanie im się to udało. Tę uroczystość wraz z dziećmi przygotowała pani Bożena Podrażka i Małgorzata Pazik. Po programie artystycznym wszystkie dzieci odśpiewały 100 lat i wręczyły dziadkom samodzielnie wykonane upominki, dały słodkiego całusa i moc uścisków. Ale to jeszcze nie był koniec- w znakomitym nastroju rozpoczęliśmy wspólne tańce i zabawy. Uwieńczeniem uroczystości był wspólny taniec wnucząt i dziadków, rodziców i nauczycieli  oraz wykonanie pamiątkowego  zdjęcia. Filiżanka kawy, herbaty czy słodkiego soku i odrobina łakoci pozwoliły się wszystkim zrelaksować a dziadkom pozwolić spokojnie nacieszyć towarzystwem swoich kochanych wnucząt. Dzieci cieszyły się, że mogły ugościć swoich najbliższych, którzy nie zawiedli i przybyli licznie. Dziadkowie wyrazili słowa podziękowania dla nauczycieli i pracowników za pracę i opiekę nad wnuczętami.

Nauczyciel przedszkola

mgr Bożena Podrażka