rycerze1     rycerze2

rycerze3     rycerze4

Dnia 26 stycznia 2016r. w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Artyści zabrali uczniów szkoły podstawowej kl. IV – VI i uczniów gimnazjum w podróż do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków, a mianowicie do epoki średniowiecza. Wszyscy mogli posłuchać interesujących opowieści i legend o rycerzach i ich damach serca oraz rzemieślnikach, którzy żyli w tamtych czasach.

Uczniowie zapoznali się z modą i obyczajami średniowiecza, m. in. przejrzeli rycerski ekwipunek i uzbrojenie, obejrzeli zapierający dech w piersiach pojedynek, poznali kodeks rycerski, zobaczyli, jak wyglądało pasowanie na rycerza. Chętni próbowali swoich sił, brali udział w „próbie ciężkiego miecza”, doświadczyli, jak czuje się człowiek zakuty w dyby.

Występ, w którym uczniowie uczestniczyli, był żywą lekcją historii. Przeżycia z pokazu na pewno na długi czas zostaną w pamięci każdego widza.