pecynka1     pecynka2

pecynka3     pecynka4

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstawowej, pod opieką Pani Małgorzaty Wójcickiej i Pana Remigiusza Trembowskiego wraz z pocztem sztandarowym, wzięli udział w obchodach 72 rocznicy bitwy oddziałów Armii Krajowej z Niemcami pod Pecynką. W  uroczystości wzięli udział nieliczni już kombatanci, przedstawiciele władz lokalnych, dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Długosiodło, Wąsewa i Ostrowi Mazowieckiej, strażacy oraz żołnierze z jednostki wojskowej z Komorowa. Podczas uroczystości przypomniane zostały wydarzenia z 31 sierpnia 1944 r., odbył się apel poległych, a pod pomnikiem zostały złożone wieńce i kwiaty.

Dla dzieci i młodzieży szkolnej udział w uroczystości był cenną lekcją historii i patriotyzmu.