kotlownia1     kotlownia2

kotlownia3     kotlownia4

10 lutego 2017r. uczniowie naszego gimnazjum oraz szóstoklasiści ze szkoły podstawowej brali udział w przedstawieniu w Ostrowi Maz., które było wystawiane na Scenie Kotłownia. Uczniowie mieli możliwość podziwiania wspaniałej gry aktorskiej w sztuce pt. „Bleee…”. Wizyta na Scenie Kotłownia rozpoczęła się od krótkiej prezentacji historii sceny przez jej dyrektora naczelnego pana Rafała Swaczynę, który następnie odpowiadał na wszystkie pytania nurtujące naszych uczniów.

Bohaterowie sztuki „Bleee…” (różnego rodzaju owady) zastanawiały się, jak wygląda królowa motyli. Nikt tego nie wiedział, bo królowej nie było tak długo, że nikt jej już nie pamiętał. Główny bohater, paź królowej drugiego i pół stopnia, zastanawiał się, czy jest sens służyć takiej królowej, która nie wiadomo gdzie jest, a może nigdy jej nie było. Namawiał inne owady, by przestały o tym myśleć, a zaczęły robić to, o czym zawsze skrycie marzyły. Głównym przesłaniem sztuki jest nauka, że każdy jest wyjątkowy, a wierząc w siebie można osiągnąć wszystko.

Po przedstawieniu uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami występującymi w sztuce.