fest1     fest2

16 listopada 2019 roku w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji odbył się XII Festiwal Pieśni Maryjnej, którego hasło przewodnie brzmiało: LAUDATE MARIAM. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska przy udziale Urzędu Gminy w Wąsewie i Parafii Rzymsko-Katolickiej. W tym roku, podobnie jak i w ubiegłych latach, dekoracja hali została przygotowana przez nauczycieli i pracowników Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu był zespół Bayer Full- zaliczany do najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo). Jedyny tego typu, który nagrał również płytę z piosenkami religijnymi. Zaprezentowane utwory dostarczyły wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Umiejętności wokalne wykonawców oceniało jury pod przewodnictwem ks. Kazimierza Ostrowskiego- Dyrektora i Wykładowcy Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży. Komisja punktowała dobór repertuaru, emisję głosu i ogólne wrażenie artystyczne.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje solistów w kategorii do lat 11- Błażej Kowalak, uczeń klasy IV i Żaneta Dziełak, uczennica kl. V oraz zespół wokalny STOKROTKI pod kierunkiem pani Agnieszki Godlewskiej, który decyzją jury zajął III miejsce

Gratulacje kierujemy również do zespołu wokalnego Kantylena. W jego skład wchodzą głównie nauczyciele z terenu gminy Wąsewo. Wykonując pieśń „O Maryjo”, wyśpiewał II miejsce w swojej kategorii.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie muzyki.