rr0

rr1     rr2

W dniu 1 września  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. O godz. 8.15 wszyscy zebrali się w kościele na Mszy Świętej, następnie uczestnicy udali się pod obelisk upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. W hołdzie poległym złożono kwiaty, zapalono znicze i odśpiewano hymn państwowy.

W szkole pan dyrektor mgr Roman Malicki przywitał uczniów, pracowników szkoły i zaproszonych gości: Wójta Gminy Wąsewo – Rafała Kowalczyka, księdza proboszcza – Leszka Rukata, przedstawicieli Rady Rodziców panią  Beatę Kowalczyk i Joannę Rydel.  W nowym roku życzył uczniom i nauczycielom cierpliwości, wytrwałości i wielu sukcesów. Zaproszeni gości przyłączyli się do tych życzeń.

Uczniowie zaprezentowali zebranym  montaż słowno – muzyczny „Oni ginąc myśleli o Tobie. Czy Ty myślisz o nich dziś?” przygotowany pod kierunkiem pani mgr Anny Skalik i pani mgr Agnieszki Godlewskiej.

Po symbolicznym pierwszym dzwonku, który zabrzmiał dzięki panu dyrektorowi, uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.