rpo1     rpo2

rpo3     rpo4

W październiku uczennice klasy Ib: Anna Godlewska, Klaudia Jaworska, Julia Skarzyńska oraz Katarzyna Trzaska przystąpiły do konkursu filmowego "Dobre Praktyki RPO WM 2007-2013". Opiekunem grupy był p. Wojciech Pawłowski, a przy realizacji filmu dużą pomocą służyła p. Agnieszka Godlewska, której serdecznie dziękujemy. Krótki film opowiadał o inwestycji („Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Brudki Stare”) zrealizowanej na terenie naszej gminy dzięki pozyskanym  środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W listopadzie zostały ogłoszone wyniki i okazało się, że nasza drużyna znalazła się w grupie zwycięzców. Nagrodą w konkursie była bezpłatna wycieczka dla 40 uczniów i dwóch opiekunów gimnazjum. Wycieczka odbyła się 20 listopada według następującego programu.

W Muzeum Niepodległości wysłuchaliśmy wspaniałej lekcji historii na temat Pałacu Przebendowskich - Radziwiłłów, w którym mieści się muzeum,  a następnie obejrzeliśmy nową wystawę „Z ORŁEM BIAŁYM PRZEZ WIEKI”. Został nam również wyświetlony  film na temat ustaleń, który orzeł znajduje się w naszym godle , czy jest to orzeł przedni czy orzeł bielik, jednak nie uzyskaliśmy jednoznacznej odpowiedzi na ten temat.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. W czasie wykładu dowiedzieliśmy się w jakich misjach kosmicznych uczestniczy Polska. Zobaczyliśmy laboratoria, w których budowane są małe satelity wykorzystywane do badań naukowych.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy było studio dubbingowe „Sonica Studio”, w którym podkładany był głos m.in. do następujących bajek i filmów: Express polarny, Epoka lodowcowa, Harry Potter.

Uczniowie próbowali swoich sił w tworzeniu dubbingu oraz obserwowali jak pracują zawodowcy. Wszyscy świetnie się bawili i szkoda było opuszczać to miejsce.

Wycieczka była profesjonalnie przygotowana, za co dziękujemy organizatorom!