ocalic5     ocalic6

XIII Konkurs Recytatorski dla Dzieci   i Młodzieży  „Ocalić od zapomnienia…”, był przeznaczony dla uczniów z powiatu ostrowskiego i Garnizonu Ostrów Mazowiecka.  Odbył się on: 24 listopada (dla uczniów ze szkoły podstawowej), 25 listopada( dla uczniów gimnazjum). Celem konkursu była popularyzacja twórczości Marii Kownackiej i upamiętnienie polskich żołnierzy walczących.Wszyscy uczestnicymusieli zaprezentować dwa utwory: fragment prozy i utwór poetycki (wiersz). Łączny czas wykonania nie mógł przekraczać 7 minut. Jury dokonywała oceny prezentacji według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

W tym roku w kategorii uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III):

- III miejsce zdobyła - Amelia Wojciechowicz z kl. II a, którejopiekunką była pani Mirosława Dziełak.

W kategorii uczniowie gimnazjum:

- II miejsce zdobyła - Joanna Podolak z kl. III a, której opiekunką była pani Barbara Wojciechowicz.

W konkursie wzięły udział także Zuzanna Modzelewska, Oliwia Budniak, Wiktoria Budna (szkoła podstawowa), Klaudia Jaworska, Julia Skarzyńska oraz Kornelia Zając (gimnazjum) .

Wszystkim uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.