wykleci1     wykleci2

7 listopada 2015 roku w Ostrowi Mazowieckiej Mszą Święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP rozpoczęła uroczystości odsłonięcie pomnika poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych ziemi ostrowskiej. Mszę św. celebrował ks. biskup Janusz Stepnowski.

Następnie licznie zebrane delegacje, przedstawiciele rządu, władz samorządowych i mieszkańcy powiatu przeszli pod pomnik, który powstał u zbiegu ulic 3 Maja oraz Dubois.

Pomnik ten to część wielkiego ogólnopolskiego ruchu przywracania pamięci o tym co działo się na ziemiach polskich po wkroczeniu Armii Czerwonej i NKWD do Polski. Nowa budowla upamiętnia i honoruje ponad 200 osób z powiatu ostrowskiego, które straciły życie w walce z komunistycznym zniewoleniem po 1944 roku. W tym także mieszkańców Gminy Wąsewo.