turniej1     turniej2

W dniu 30 stycznia na hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego im. Ryszarda Łoniewskiego. Po raz piąty  z rzędu udało nam się zorganizować imprezę ku pamięci nie żyjącego dyrektora szkoły w Wąsewie i prekursora tenisa stołowego w Wąsewie Pana Ryszarda Łoniewskiego. Zawody otworzył Wójt Gminy Wąsewo witając wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości. Współorganizatorami turnieju i sponsorami byli synowie Pana Ryszarda Łoniewskiego: Marek, Jarosław i Artur. Gościem honorowym była żona w/w Pani Henryka Łoniewska –Szyszkowska. Zawody rozgrywano w  czterech kategoriach wiekowych: chłopcy do 15 lat, i mężczyźni powyżej lat 15 open, kobiety kategoria open i nowa kategoria zawodnicy zrzeszeni. W sumie w rozgrywkach wzięło udział 100 zawodników, wśród których byli: wójt Gminy Wąsewo - Pan Rafał Kowalczyk, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie – Pan Roman Malicki wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Przemysławem Gozdowskim. Nie zabrakło również obecnych uczniów ZPO w Wąsewie oraz byłych uczniów, którzy swoim udziałem chcieli uczcić pamięć wspaniałego człowieka, pedagoga i społecznika.

Poniżej końcowa kwalifikacja zawodów:
Kategoria do lat 15 chłopców
I miejsce Jakub Dudziec - Goworowo
II miejsce Krystian Traczyk - Nagoszewo
III miejsce Łukasz Ambroziak - Wąsewo

Kategoria powyżej lat 15 open
I miejsce Paweł Szmil - Ciechanów
II miejsce Marcin Kacprzycki - Ciechanów
III miejsce Oskar Kłos - Siedlce

Kategoria kobiet open
I miejsce Magdalena Kalata - Wąsewo
II miejsce Brzozowska Natalia - Koziki