spekt1     spekt2

„Teatr mój widzę ogromny,
wielkie, powietrzne przestrzenie,
ludzie je pełnią i cienie,
ja jestem grze ich przytomny”.
(St. Wyspiański)

15 lutego 2016 roku uczniowie klas I-III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Ostrowi Mazowieckiej, gdzie mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Teatralne potyczki”, przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Występ miał charakter edukacyjny, jego celem było przybliżenie widzom innego, wewnętrznego oblicza teatru.

„(…) To spektakl, którego strukturę dramatyczną porządkuje znany zabieg „teatru w teatrze”. Rzecz dzieje się współcześnie, w jednym z większych miast, gdzie zespół aktorski przygotowuje się do kolejnej premiery- „Hamleta”. Podczas gorączkowej próby generalnej pojawia się wiadomość o bliskiej wizycie słynnego reżysera poszukującego nowych twarzy. Przed aktorami otwiera się szansa zrobienia kariery. Wielkie nadzieje mieszają się z szarą rzeczywistością.”

Po spektaklu aktorzy przybliżyli młodzieży kulisy pracy aktorskiej, a osobom marzącym o karierze aktorskiej, dali możliwość spróbowania swoich sił na scenie. Odwagą i talentem wykazała się uczennica naszej szkoły – Karolina Kowalczyk.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Brzostek, Iwona Podolak i Barbara Wojciechowicz.